In Соопштенија

На повикот за ученици за учество во училишните тимови за координирање на активностите во Еразмус+ проектите од програмата КА229-Стратешки партнерства за училишни размени се пријавија 62 кадидати за проектот „Нашиот живот во наши раце“ (“Our Life in Our Hands“) и 44 кандидати за проектот „Обновливи извори на енергија“ (“Renew Energy“).

По извршеното вреднување на апликацискиот прашалник врз основа на Критеиумите за учество на ученици во Еразмус+ проектите комисиите ги утврдија следните резултати:

А. Ученици што влегуваат во училишниот проектен тим за проектот „Нашиот живот во наши раце“:

1. Ведрана Петрова III-8
  2. Георгина Петреска III-13
  3. Марија Филипова III-13
  4. Мила Вукиќевиќ I-10
  5. Јулија Ѓорѓиеска I-6
  6. Антонио Цаневски IV-8
  7. Лука Зотовиќ I-10
  8. Јулијана Чунгурски III-13
  9. Јана Куковска I-2
  10. Ива Ивановска I-10
  11. Катерина Илиевска II-7
  12. Јована Меловска II-10
  13. Магдалена Гоџо II-10
  14. Ивана Филева II-3
  15. Мелек Шејдовска III-11

Б. Ученици што влегуваат во училишниот проектен тим за проектот „Обновливи извори на енергија“:

1. Анастасија Радинска I-10
  2. Нина Станоеска I-10
  3. Евросима Петкова I-2
  4. Анастасија Ѓорѓиеска IV-11
  5. Бисера Мојсоска I-10
  6. Денис Скука II-11
  7. Матеј Ристески III-1
  8. Дилара Ибрахим II-11
  9. Марија Качујаноска III-8
  10. Ана Станчевска II-10
  11. Коста Белевски II-9
  12. Ангела Митревска III-13
  13. Бисера Солева II-5
  14. Зулејха Демироска II-11
  15. Сара Трпчевиќ II-1

Им честитаме на овие ученици и им посакуваме успешно учество и достојно претставување на нашето училиште и земја во заедничките активности со учесниците од партнерските училишта.

Сите останати ученици кои се одзваа на повикот, но и сите ученици од нашето училиште ги повикуваме и поттикнуваме активно да се вклучат во активностите што следуваат со што стануваат потенцијални учесници во мобилностите на овие проекти  и потенцијални учесници во идни проекти.